Chief Technology Officer (Java product)

Planograma este o platformă de logistică eCommerce în creștere în ecosistemul startup-urilor LogTech, care ajută companiile din retail, producție, transport și logistică să organizeze și să optimizeze procesele de depozit, crescând productivitatea echipei și reducând erorile umane. Scopul nostru este să devenim soluția numărul unu de management al lanțului de aprovizionare și să conectăm stocurile din întreaga lume!

Căutăm un lider de echipă tehnică care să gestioneze echipa noastră de start-up și să ofere îndrumări practice.

Veți fi responsabil de supravegherea, gestionarea și motivarea membrilor echipei în fiecare zi.

Ca lider de echipă, vei fi punctul de contact pentru toți membrii echipei, așa că abilitățile tale de comunicare ar trebui să fie excelente. De asemenea, ar trebui să puteți acționa în mod proactiv pentru a asigura operațiuni bune ale echipei și o colaborare eficientă.

În cele din urmă, ar trebui să conduci dând un exemplu bun și angajând echipa pentru a ne atinge obiectivele.

Responsabilitati

• Creați un mediu de echipă inspirator, cu o cultură de comunicare deschisă

• Stabiliți obiective clare ale echipei

• Delegați sarcini și stabiliți termene limită

• Supraveghea operarea de zi cu zi

• Monitorizați performanța echipei și raportați valorile

• Motivați membrii echipei

• Descoperiți nevoile de formare și oferiți coaching

• Ascultați feedbackul membrilor echipei și rezolvați orice probleme sau conflicte

• Recunoașteți performanța ridicată și recompensați realizările

• Încurajează creativitatea și asumarea riscurilor

Calificări

• Minim 5 ani experiență în dezvoltarea de aplicații

• Experiență în utilizarea teancului nostru de tehnologii: Java - Spring Boot, React.js, Redis, Mysql, Docker, Git

• Experiență de lucru dovedită ca lider de echipă sau supervizor

• Cunoașterea aprofundată a parametrilor de performanță

• Excelente abilități de comunicare și conducere

• Abilități organizatorice și de gestionare a timpului

• Abilități de luare a deciziilor

• Abilitatea de a scrie cod conform standardelor profesionale

• Experiența operațiunilor în cloud este plăcută – rulăm pe AWS

• O pasiune pentru cele mai bune practici de proiectare și codificare și dorința de a dezvolta idei noi îndrăznețe

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la PLANOGRAMA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la PLANOGRAMA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are PLANOGRAMA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?